Jak pozbyć się kamienia, osadu i brudu bez używania produktów chemicznych?

Ile razy czyścisz łazienkę i nie możesz pozbyć się kamienia nagromadzonego wokół kurka lub pod prysznicem? Cóż, jestem pewna, że ci się to przytrafiło przynajmniej raz!

W dzisiejszych czasach jest wiele produktów, które można kupić w supermarkecie i czasami trudno z nich wybrać ten najwłaściwszy. Jeden produkt do prysznica, jeden do usuwania kamienia, drugi do czyszczenia powierzchni… itd. Lista jest długa. Jednak czy kiedykolwiek myślałaś, że te chemikalia mogą być toksyczne, mogą zniszczyć twoje ręce lub możesz wdychać toksyny podczas czyszczenia łazienki?!

Ponieważ staram się wyeliminować wszystkie toksyczne chemikalia z mojego domu, musiałam również znaleźć rozwiązanie na kamień i brud w łazience i kuchni.

Rozwiązanie jest bardzo proste! Chcę Wam to pokazać i jestem pewna, że już nigdy nie wrócicie do chemicznych środków czyszczących! Poza tym nie trzeba wydawać fortuny!

Dwa potrzebne składniki to soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Tak, dwie rzeczy, które prawdopodobnie już masz w kuchni!

Spójrz jak to działa!

Widzisz ten kamień?

Bierzemy najzwyklejszą sodę oczyszczoną. Najtańszą jaką znajdziecie w supermarkecie.

Zwilżamy powierzchnię i sypiemy sodę na kamień.

Bierzemy kwasek cytrynowy. Ja zaopatrzyłam się w 1 kg, który używam już od roku.

Sypiemy kwasek na sodę. Zacznie się pienić. Jeśli się nie pieni, to zwiżcie trochę wodą. Teraz tylko musimy pozostawić to na ok 3 minuty.

Wycieramy gąbką. Kamień zacznie się odrywać. Moj był uparty, więc musiałam chwilke poszorować.

Lśniąco czyste!

Więc kamień zniknął, ale co z resztą czyszczenia? To jest proste! Możesz użyć tych samych produktów do czyszczenia całego zlewu, prysznica, płytek, toalety itp. Dzięki temu Twoja łazienka lub kuchnia będzie bez skazy! Naprawdę nie potrzebujesz pięciu lub więcej różnych produktów. Uwierz mi!

Jeśli chcesz dodać dodatkowy zapach, na przykład cytrynę lub pomarańczę, możesz kupić małą butelkę olejku eterycznego i dodać kilka kropli na sam koniec czyszczenia i przetrzeć gąbką. Olejek cytrynowy pomaga również w czyszczeniu powierzchni. Butelka o pojemności 10 ml wystarcza na wieczność.

Chrońmy środowisko, nasze zdrowie i nasze portfele od dziś! 🙂

Jeśli spróbujesz, podziel się ze mną!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: