Rozpoczęcie programu Fit 6

Moja nowa próba schudnięcia przed latem

Większość z nas w pewnym momencie szuka dobrej diety, albo w celu zrzucenia paru kilogramów, albo po prostu zdrowego stylu życia. Istnieją różne diety i możesz znaleźć coś dla siebie, jeśli spojrzysz w Google. Niektóre diety oparte są na liczeniu kalorii, inne na drastycznym ucięciu spożywanych posiłków, lub też na regularnym treningu. Oczywiście ważne jest, abyś mógł znaleźć plan odpowiedni dla siebie. Nie ma sensu zaczynać i stosować diety, w której musisz przestać jeść chleb lub cukier, jeśli wydaje ci się, że to tortura i wiesz, że to nie dla Ciebie. 

Masz znacznie większe szanse na odniesienie sukcesu, jeśli znajdziesz dietę, z którą się zgadzasz, która nie będzie dla Ciebie bolesna i gdzie nie będziesz liczyć dni tylko po to, aby ją zakończyć, aby móc wrócić do swoich złych nawyków . Dobra dieta ma na celu zmotywowanie Cię do zmiany złych nawyków i wprowadzenia pozytywnych zmian w twoim stylu życia, nie tylko na czas trwania diety.

Rozglądałam się przez jakiś czas, próbując różnych planów, redukując cukry, wdrażając ćwiczenia. Niestety, czasami motywacja jest niska, czasem przyjaciele łamią twoją silną wolę i zaczynasz robić wyjątki, czasem nie masz czasu na przygotowywanie posiłków. Tak też było w moim przypadku. Jednak moja kumpelka poleciła mi plan Fit6. Postanowiłam rzucić okiem, obejrzeć internetowy webinar na ten temat, przeczytać o krokach samego programu, aby dowiedzieć się nieco więcej i sprawdzić, czy ten plan bedzie mi pasować.

Dlaczego wybrałam Fit6?

Postanowiłam go rozpocząć i powiem wam dlaczego i co podoba mi się w tym planie diety najbardziej.

Po pierwsze, widziałam wyniki prawdziwych ludzi. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ walczę z problemami hormonalnymi, dlatego samo postrzeganie młodej, szczupłej i sprawnej dziewczyny jako przykładu nie jest dla mnie wystarczająco dobre i nie przekonałoby mnie. Zobaczyłam zdjęcie mamy mojej kumpelki i niesamowity rezultat po 8 miesiącach korzystania z programu, co dało mi nadzieję.

Po drugie, otrzymujesz zestaw suplementów na 30 dni. Te suplementy to witaminy i minerały, które wszyscy powinniśmy brać. Zazwyczaj zapominam o przyjmowaniu pojedynczych witamin lub też suplementy są zwykle drogie. Czasem po prostu nie wiemy, co powinniśmy wziąć. Fit6 ma swoje suplementy o nazwie Nutricode i możesz je pić. Również na noc masz kapsułki z melisy i ekstraktem z chmielu, dzięki czemu zrelaksujesz się i poprawisz sen.

Kolejnym czynnikiem dla mnie jest społeczność uczestników. Na Facebooku są różne grupy, w których ludzie dzielą się wynikami, przepisami. Miło jest widzieć, że nie tylko my walczymy o rezultaty. To niesamowite, inspirować się innymi i znajdować pyszne przepisy.

Ponadto kroki Fit6 są bardzo jasne i to od Ciebie zależy, kiedy chcesz go ukończyć. Pierwszym krokiem jest przygotowanie do utraty wagi, oczyszczenie twojego ciała z toksyn. Każdy krok to 30 dni. Na każdym kroku dostajesz instrukcje, co możesz jeść, a czego nie. Jeśli masz wątpliwości, istnieje cała społeczność, którą możesz zapytać na Facebooku lub możesz bezpośrednio wysłać wiadomość do dietetyka, który pracuje dla Fit6.

6 Etapów z Fit6

Cały program dzieli się na 6 etapów. Pierwszy etap jest po to by oczyścić organizm i przygotować do utraty wagi. W tym etapie redukujemy pokarmy, które przyczyniają się do stanów zapalnych w naszym ciele. Kolejne etapy 2-5, to już utrata wagi poprzez dokładnie dobierane produkty. Etap 6 to tonifikacja, kiedy również wprowadzamy ćwiczenia do codziennej rutyny by wzmocnić mięśnie. Gdy uzyskamy upragnioną wagę po przejściu tych kroków, możemy wejść w podtrzymanie, by zachować rezultaty i zapobiec efektowi jo-jo. Jeśli nie mamy za dużo do zrzucenia i już nawet po ukończeniu etapu 2, możemy przeskoczyć kroki i zacząć tonifikację lub też podtrzymanie.

Ogólnie uważam, że jeśli dieta motywuje Cię do trzymania się jej i czerpania z niej przyjemności, zdecydowanie warto spróbować. Wymienione powyżej czynniki są dla mnie dobrym powodem, aby pozostać z Fit6 i to sprawdzić. To mój pierwszy miesiąc, zaczynam z wagą 73 kg, więc miejmy nadzieję, że to dobry początek. Ponadto, ponieważ interesujące jest odkrywanie nowych i zdrowych przepisów, nie tylko z powodu dołączenia do Fit6, ale z powodu nudy podczas izolacji COVID-19, postanowiłam zacząć je tutaj udostępniać i być może zainspirować innych. Daj mi znać, jeśli Ci się podobają!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: